Dermahheal Sun Screen SPF50 Hydratácia a redukcia vrások, vodeodolný

    Dermaheal
  • Výrobca: Dermaheal
  • Kód produktu: Opaľovací krém SPF50
  • Dostupnosť: Skladom
  • 34,00€

  • Bez DPH: 28,33€

  

Chystáte sa vystaviť vašu pokožku intenzívnemu slniečku? Máme pre vás vysoko účinný ochranný krém s faktorom 50 a trojitou ochranou proti UVB žiareniu. Sun Screen opaľovací krém nielen ochráni, ale pôsobí intenzívne proti vzniku vrások a pokožku hydratuje.

Popis

Ak hľadáte vysoko kvalitný ochranný krém, ktorý je výškou svojho ochranného faktora vhodný pre klímu strednej Európy, ste na správnom mieste. Sun Sreen SPF 50 obsahuje ochranný faktor 50, takže váš pobyt na slniečku bude bezpečne predĺžený 50x podľa fofotypu. Ako jeden z mála výrobcov, Dermaheal zverejňuje aj ochranu proti škodlivému UVA žiareniu. Číslo ochranného faktora vyjadruje hlavne ochranu proti UVB žiareniu. Ochrana proti UVA žiareniu nie je vyjadrovaná číslom, ale je udávaná ako päťstupňová škála pomocou symbolu +. Pozor na to, väčšina výrobcov ju totiž neuvádza.
Navyše ako bonus obsahuje peptidy, ktoré slúžia ako prevencia vzniku vrások a vašu pokožku vyvážene hydratujú.
 

Účinky

Ochrana pokožky pred UVA / UVB žiarením.
Hydratácia pokožky.
Prevencia vzniku vrások.
 

Výhody

Vysoký faktor ochrany - SPF50 a PA + + +.
Chráni pred oboma typmi žiarenia (UVA aj UVB).
Obsahuje biomimetické peptidy, ktoré pokožku vyživujú a chránia pred vznikom vrások.
Obsahuje chemické i minerálne ochranné faktory pre maximálnu bezpečnosť.
Ľahko vstrebateľný.
Spojenie ochranného opaľovacieho krému, hydratácie a prevencie vzniku vrások.
 

Zloženie (hlavné účinné látky)

Titanium Dioxide (dioxid titaničitý) - minerálny faktor
Zinc Oxide (oxid zinočnatý) - minerálny faktor
Etylhexyl Methoxycinnamate - chemický faktor
Isoamyl  p-Methoxycinnamate - chemický ochranný faktor
Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol - chemický ochranný faktor
 

Ako je to s UVA a UVB žiarením?

Vašu pokožku musíte chrániť pred oboma typmi žiarenia.
UVA je žiarenie s vlnovou dĺžkou 320 - 400nm. Toto žiarenie spôsobuje starnutie kože a nadmernú pigmentáciu. UVB žiarenie má vlnovú dĺžku 290 - 320nm a jeho pôsobenie spôsobuje vznik malígneho melanómu, pigmentáciu a spálenie pokožky. Obe žiarenia dopadajú na zemský povrch, a preto je nutné zvoliť produkt, ktorý vás maximálne ochráni. Sun Screen  ochranný krém s SPF30 spĺňa túto požiadavku, pretože efektívne chráni pokožku pred oboma typmi žiarenia.

 

Ako je to s výškou faktora?

Výška ochranného faktora čiže SPF nám udáva, aká časť ultrafialového žiarenia sa dostane do kože. Ďalej tiež udáva, ako dlho sa môžeme po nanesení zdržiavať bezpečne na slniečku.
Napr. Faktor 30 prepustí do kože 1/30 ultrafialového žiarenia, zároveň predĺži náš pobyt na slniečku 30x pri vzniku rovnakých škôd ako bez použitia faktora. Takže ak som fototyp I. a môžem sa za normálnych okolností zdržiavať na slniečku 10 minút bez ochranného krému, po nanesení SPF30 som chránený po dobu 300minút.
 

Druhy ochranných faktorov

V súčasnej dobe sú známe 2 druhy ochranných faktorov - chemické a minerálne.
Chemické faktory, čiže UV filtre, sú vyvinuté v laboratóriách a pokožku chránia pred slnkom pomocou chemickej reakcie. Fungujú mechanizmom pohlcovanie fotónov ultrafialového žiarenia, ktorých energia sa vďaka chemickej reakcii premieňa na neškodné teplo. (proste premení UV žiarenia na teplo).
Fyzikálne faktory (minerálne) sú najčastejšie oxidy zinku alebo titánu. Sú to prírodné minerálne pigmenty pomleté na jemnučký prach. Tento prášok je do krému primiešaný, vytvára na koži ochranný film, ktorý ultrafialové žiarenie odráža. (V podstate funguje ako zrkadlo, ktoré žiarenie odráža).
Kvalitné fotoprotektívne prostriedky s vysokým faktorom používajú vždy kombináciu oboch ochranných faktorov. Sun Screen samozrejme obsahuje oba typy ochranných faktorov.


Obsah balenia

50g opaľovacieho krému
 

Návod na použitie

Naneste malé množstvo krému na tvár, krk a dekolt. Používajte aspoň 20-30 minút pred vystavením pokožky priamemu slnečnému žiareniu.
 

Upozornenie

Len na vonkajšie použitie, neprehĺtať. V prípade prehltnutia, vyhľadajte odbornú pomoc  Vyhnite sa kontaktu s očami. Ak sa liek dostane do oka, vymyte ho vodou. V prípade vzniku a trvania podráždenia, prestaňte používať a kontaktujte svojho lekára. Nepoužívajte na otvorené rany. Nenechávajte v dosahu detí.

Použitie
Spôsob využitia Používajte aspoň 20-30 minút pred vystavením pokožky priamemu slnečnému žiareniu
Typ pleti Vhodný pre všetky typy pleti
Vyčistenie pleti Nie
Účinky
Bieliaci účinok Nie
Proti celulitíde Nie
Proti pigmentácii Nie
Proti striám Nie
Proti vráskam Nie
Redukcia stareckých škvŕn Nie
Výhody Ochrana pokožky pred UVA / UVB žiarením, Vyživuje pleť a chrání pred vznikom vrások, Má hydratačný účinok
Vhodné pre
Pohlavie Vhodný pre ženy aj pre mužov
Vek Vhodný od 20 rokov
Využitie
Antioxidant Nie
Hydratácia pokožky a pleti Áno
Ochrana pred UV žiarením Áno
Podpora tvorby kolagénu Nie
Prevencia proti pigmentácii Nie
Prevencia vzniku akné Nie
Prevencia vzniku strií Nie
Prevencia vzniku vrások Áno
Protizápalový účinok Nie
Vhodné na aknóznu pleť Áno

Napísať recenziu

Na napísanie recenzie sa musíte prihlásiť alebo registrovať
Často počúvame rôzne varovania lekárov na nebezpečenstvo opaľovania. Áno, je pravda, že slnko dokáže škodiť našej koži, ale na druhú stranu, je pre náš organizmus nesmierne dôležité. Slnečné ultrafialové žiarenie sa dá rozdeliť do troch kategórií:...


V každom období nášho života sa pleť mení. Ak si chceme dlhodobo udržať pekný, mladistvý vzhľad bez vrások, musíme používať kvalitné kozmetické prípravky, podľa veku dopĺňať výživové doplnky a dodávať telu dostatok tekutín. Aby sme sa vedeli správne starať o pleť, potrebujeme poznať typ svojej pleti, ktorá sa líši od množstva kožného mazu, ktoré telo produkuje.......


Klimaktérium u ženy je prirodzeným behom života a musíme sa zmieriť s prichádzajúcim starnutím. Ale nemusí to znamenať upadanie elánu, alebo atraktivity. Záleží len na Vás, či do nej vstúpite ako jedinec, ktorý už má všetko za sebou, alebo ako dáma. Klimakterické ťažkosti si môžeme rozdeliť do troch skupín...


Súvisiace produkty

Our Related Products