Spánkový hormón melatonín


Spánkový hormón melatonín je pre prežitie človeka dôležitý. Skladá sa z cerebrálneho serotonínu, potrebného vo dne v noci. V minulosti to nepredstavovalo žiadny problém, pretože spôsob stravovania našich predkov, automaticky zaisťoval dostatok serotonínu. V dnešnom modernom živote, plnom stresu, so zlou stravou a nebezpečným posunom potravinového spektra, z rastlinnej k živočíšnej bielkovine, už nie je tento prísun zaistený. To sa prejavuje predovšetkým v temnom ročnom období, kedy organizmus spotrebováva viac melatonínu. Keďže ten vzniká zo serotonínu, keď dochádza k tomuto nedostatku, narastá počet jesenných a zimných depresií. Všetko hovorí pre to, že lyžica "MAKE U HAPPY" ráno nalačno, môže byť preventívnou pomocou. Keďže sme po tom, čo sme sa v evolúcii naučili ovládať oheň, prešli k tomu, viac jesť varené a pečené jedlá, upadla telu vlastná syntéza cerebrálneho serotonínu, vznikajúca konzumáciou dobre rozžuvaných rastlín na prázdny žalúdok.


Pomocníkom v podpore syntézy serotonínu v mozgovomiechovom moku je aj pohyb, najlepšie na čerstvom vzduchu. Toho však má v dnešnej dobe dostatok len malé množstvo ľudí. Vďaka modernému životnému štýlu, je napodobňovanie pôvodnej metódy našich predkov, už ťažko realizovateľné, pretože dnes už takmer nikto nie je schopný prijímať za pochodu malé množstvo surovej stravy a túto dobre rozhrýzť.


Melatonín Účinné tabletky na chudnutie
Melatonín


Melatonín je hormón, ktorý za normálnych okolností, v zdravom tele, vzniká v epifýze z cerebrálneho serotonínu. Jeho tvorbu ovplyvňuje svetlo. V noci sa ho tvorí až 10x viac ako cez deň. Ak nemáme kvalitný spánok, dostatočne hlboký a dostatočne dlho trvajúci, neumožňujeme telu dostatočnú tvorbu melatonínu. Jedna lyžica MAKKE U HAPPY vám môže tento deficit nahradiť. Pritom melatonín má v tele dôležitý vplyv pri transportných procesoch v tráviacej sústave a tiež ovplyvňuje motilitu (hybnosť) čriev.

Pri jeho nedostatku môžeme trpieť zlým metabolizmom, tráviacimi ťažkosťami, priberáme na váhe,ďalej nespavosťou a únavou, nie len cez deň, ale ktorú pociťujeme už pri prebudení. Trvalá únava nám odoberá energiu a pozitívne myslenie, horšie sa vyrovnávame so stresom a môžu sa začať dostavovať depresie.


Serotonín - šťastie alebo smútok
Keďže skoro všetci ľudia hľadajú očarujúci pocit šťastia, naskytá sa otázka, ako by sme si tento pocit mohli zabezpečiť bez toho, aby sme siahali po c...
Nedostatok serotonínu a únava s depresiou
Neodstatok serotonínu vedie k únave, často už po prebudení,ste unavený a nejde Vám už zaspať, ste prehnane ľútostivý alebo trpíte depresiami a priberá...