Tajomstvo serotonínu


Keďže skoro všetci ľudia hľadajú očarujúci pocit šťastia, naskytá sa otázka, ako by sme si tento pocit mohli zabezpečiť bez toho, aby sme siahali po chémii alebo drogách? Dosiahnuť to môžeme, len ak odhalíme tajomstvo serotonínu.

Vzniká v organizme z aminokyseliny L – tryptofán. Pretože sa jedná o aminokyselinu, mohli by sme sa domnievať, že stačí jesť len dostatok mäsa. Po tom, ale človek pociťuje skôr ťarchu, v žiadnom prípade nie šťastie, ako si už bohužiaľ veľa ľudí vyskúšalo. Kto naproti tomu je veľa surovej stravy, má väčšinou lepšie skúsenosti, a to predovšetkým, ak sa to deje na lačný žalúdok. To ale nie je riešenie pre všetkých, pretože surová strava nie je pre "chladné typy" dobre stráviteľná.

Posol Serotonín ako dirigent hormónov

L - tryptofán je základný stavebný kameň, pre syntézu centrálnej látky serotonínu, prebiehajúcej v mozgovom kmeni. Iné aminokyseliny, tie s rozvetveným reťazcom, ako napríklad valín, leucín, izoleucín, tyrozín a fenylalanín, ktoré využívajú rovnaké prepravné cesty, aby sa dostali cez hranicu krv – mozog, do vyživovacieho mozgovomiechového moku (likvoru), zvyčajne L-- tryptofánu u prepravných komôr bráni vytláčaním (pozri. Michael Hamm, Food Medizin, Knaur Publishers 2006). Ale vďaka tomu, že konzumáciou zmesi surovej stravy, je na popísanej ceste odstránená konkurencia ostatných aminokyselín, môže L - tryptofán preniknúť do mozgovomiechového moku a tým je pre stavbu serotonínu k dispozícii.

Telo syntetizuje, celkom podľa svojho vlastného programu, svoj cerebrálny serotonín, ktorý je potrebný na plnenie rozsiahlych úloh a funguje ako "dirigent hormónov". Keďže polčas rozpadu serotonínu je okolo 21 hodín, zaistí jednorázovo jedna polievková lyžica MAKE U HAPPY dostatočnú disponibilitu cerebrálneho serotonínu.

Pri konzumácii obyčajnej jednej polievkovej lyžice na lačný žalúdok prechádza jemná vláknina, spolu s dostatočným množstvom tekutiny, ktorou MAKE U HAPPY zapijeme, do vodnatého roztoku. Ten sa bez problémov dostane z vrátnika do tenkého čreva.

V zásaditom prostredí tenkého čreva sa rozmiestni na črevnú sliznicu. Vďaka látkovej výmene, na týchto veľkých plochách, sa ich účinné látky z MAKE U HAPPY , už skoro po konzumácii, dostanú do krvného obehu. Keďže pred konzumáciou bol žalúdok prázdny, nenachádzajú sa v tomto okamihu v krvi takmer žiadni iní nositelia energie. Vitálne strava obsahuje, popri množstvu aminokyselín, aj sladenú zmes rôznych uhľohydrátov s dlhými reťazcami. Tie vedú k vylúčeniu inzulínu, ktorý dopravuje nielen glukózu do buniek, ale okrem iného, aj v krvnom riečisku, čerstvo sa vyskytujúce, aminokyseliny, do mitochondrií kostrových svalov.

Týmto spôsobom, sa pre získanie energie, odbúravajú všetky dostupné aminokyseliny s jednou jedinou výnimkou a to, aminokyseliny L – tryptofán (C11H12N2O2 ) ,  nehodiacej sa do prijímacieho vzorca kostrového svalstva. Tento fenomén je zapríčinený priestorovou štruktúrou.


L-triptofán Výživové doplnky na chudnutie
L-Tryptofán


U užívateľov má MAKE U HAPPY, ešte naviac, hlad tíšiaci účinok, čo mnohých ľudí vedie k vyriešeniu hneď niekoľkých problémov. Zasýtenie, ďalej odstránenie únavy, dodanie energie a pocitu šťastia.

Čo je príčinou toho, že telesná činnosť podporuje výstavbu serotonínu?

Účinok jemnej vlákniny surovej stravy na prázdny žalúdok pre to ponúka vysvetlenie. V podstate ide o dostupnosť cerebrálneho serotonínu, ktorá je zaistená dostatočným prenikaním jeho hlavného stavebného prvku, L – tryptofánu, do mozgovomiechového moku.

Prečo telesný pohyb tento efekt zvyšuje? 

Pri telesnej záťaži kostrové svaly spotrebúvajú nositeľa energie z krvného riečiska. Najprv uhľohydráty a potom aj aminokyseliny. V závislosti na tom, čo a kedy človek predtým zjedol, sa pritom L-tryptofán, na hranici krv - mozog, zbavuje na ceste svojej konkurencie.
TO je aj doplnkové vysvetlenie, prečo má vytrvalostný tréning náladu zlepšujúci účinok. Výsledok telesnej aktivity je v každom prípade to, že všetky aminokyseliny, ktoré sú k dispozícii, okrem dôležitého L - tryptofánu, sú spotrebované svalovými bunkami. A tak môže L - tryptofán voľne nájsť cestu do mozgu, pretože sa zbavil konkurencie.

Robíme teda dobre, ak chceme v záujme zvýšenia našej kvality života, zabezpečiť vďaka cerebrálnímu serotonínu, optimálne zásobovanie. Ide pri tom o zabezpečenie plnej funkcie dôležitých mentálnych a telesných oblastí, ako odolnosti voči záťaži, kontroly nad spánkom a bdením, kontroly nad teplotou a bolesťou, kontroly impulzov, pamäti a schopnosti učiť sa.

Sérotonínové účinky možno jasne pocítiť ihneď, ako dôjde k zvýšeniu hladiny serotonínu v tele a jednak po niekoľkých málo dňoch alebo týždňoch.

Serotonín moduluje svojimi, v mnohých mozgových častiach sa vyskytujúcimi, receptormi, tiež iné, nové hormóny, ako je "hormón pamäti" acetylcholín, "hormón šťastia" dopamín, sexuálne hormóny estrogén a testosterón a "hormón lásky" oxytocín.


Serotonín Účinné tabletky na chudnutie
Serotonín


Serotonín pôsobí v organizmu aj ako neurotransmiter, to znamená, že pomáha pri prenose nervových signálov a ako vazokonstriktor (na zužovanie ciev). Ovplyvňuje v organizmu proces termoregulácie a spánku. Jeho nedostatok sa prejavuje hlavne sklesnutou náladou, ktorá postupne vedie až k depresii, a tiež poruchami spánku. Len jedna lyžica MAKE U HAPPY Vám vie zvýšiť hladinu serotonínu v tele až 7x.


Tajomstvo MAKE U HAPPY
Výživový doplnok stravy na chudnutie, zdravý spánok a šťastie. Výživový doplnok. Tajomstvo MAKKE U HAPPY spočíva v jemne namletej surovej strave oboha...
Melatonín a spánok
V dnešnom modernom živote, plnom stresu, so zlou stravou a nebezpečným posunom potravinového spektra z rastlinnej k živočíšnej bielkovine, už nie je ...